Mağaza Tasarımı | Magaza Cephe Tasarımı

Mağaza Tasarımı

Mağaza tasarımı için nereden başlayacağınız dan emin değil misiniz? Burada, mağazanıza daha fazla müşteri çeken, onları daha fazla ürüne yönlendiren etkili bir perakende iç mekan oluşturmaya ve onları ürününüzü satın almaya teşvik ederken bazı temel bilgilere bakmalıyız.

Bu temel bilgiler mağaza tasarımı ile alakalı konulardır. Müşteriyi mağazaya çekecek cezbedici hoş bir tasarıma sahip olmalısınız. Mağaza Tasarımı yaparken ayrıntının detaylarda gizli olduğunu unutmadan tasarımın ürünlerinizin önüne geçmesine engel olmalısınız. Unutmayın mağaza tasarımını müşterilerinize ürünlerinizi daha iyi anlatabilmek için yaptırıyorsunuz.

Başarıyı yakalamak için müşterinin mağaza içini , bütün reyonları rahat rahat gezebileceği ürünleri inceleyebileceği şekilde tasarlamak zorundasınız.

“Dekompresyon bölgesi” olarak da bilinen eşik alanı, potansiyel müşterilerin mağazanıza girdiğinde girdiği ilk alan. Genellikle, mağazanızın toplam boyutuna bağlı olarak, ilk beş ile on beş fit arası alandan oluşur. Aynı zamanda müşterilerinizin dış dünyadan geçiş yaptığı ve ilk olarak sunduğunuz şeyi deneyimlediğiniz alan.

Bu noktada, alışveriş yapan kişiler, mağazanızın ne kadar ucuz veya pahalı olduğu ve aydınlatma, fikstür, ekran ve renklerin ne kadar iyi koordine edildiği gibi kritik kararlar da verir. Geçiş  modun da oldukları için, müşterilerin, yerleştirdiğiniz ürün, tabela veya arabaları kaçırma olasılığı daha yüksektir.

Mağaza Tasarımı alanında nasıl çalışıyoruz.

  • Açacağınız mağazanın belli bir konsepti var ise yani bir markanın bayiliğini alıyorsanız bu konsepti mekanınıza uygulayabilmemiz için öncelikle sizden bayiliğini aldığınız markanın tasarım detaylarını istiyoruz. Mevcut mekanın ” rölevesini”  ölçülü bir şekilde krokisini istiyoruz.
  • Mağazanıza ait plan ve tasarım detaylarını bize ulaştırdığınız da size fiyat veriyoruz.
  • Fiyatta anlaşmamız dahilinde bayiliğini aldığınız markanın konseptini mağazanıza uyguluyoruz . Bu sayede uygulama deneme yanılma yapmadan mağazanızın bitmiş halini gerçekçi fotoğraf kalitesinde size sunuyoruz.
  • Eğer belli bir markaya bağlı değilseniz kendi markanızı oluşturmak niyetinde iseniz sizden tasarım taleplerinizi ve mağazanın planını talep ediyoruz.
  • Planı ve taleplerinizi tarafımıza ulaştırmanız dahilinde fiyat bilgisi sunuyoruz.
  • Fiyatta anlaşılırsa işe başlıyoruz talepleriniz doğrultusunda tasarımınızı yapıyoruz siz değerli müşterimize sunuyoruz.
  • Yaptığımız tasarımda istediğiniz değişiklikler var ise onları yerine getiriyor ve işi sonlandırıyoruz.

Mağaza tasarımında dikkat edilmesi gerekenler

Dikkat edilmesi gereken birçok husus var. sizlere bunlardan önemli gördüğümüz birkaçını sunmak istedim

  • Mağazada nasıl bir ürün satılacağı tasarımı belirleyen en önemli faktördür.
  • Mağazanın konumu lokasyonu da önem arz etmektedir.
  • Avm içi mağaza açmayı düşünüyorsanız Cadde üstü bir mağaza tarzında bir tasarım yapılmamalıdır . Avm içi mağazalarda ışıklandırma büyük önem arzetmekte iken cadde üstü bir mağazada vitrin , cephe tasarımı daha büyük önem arzetmektedir.

Yukarıdaki sıralama uzayıp gitmektedir.Bu  detayları sizin yerinize biz düşünüyor ve size en uygun tasarımı yapıyoruz. markalaşmak istiyorsanız en önemli husus tasarımdır bunu unutmayın.

Aşağıda fiyat verebilmemiz için gönderilmiş bir planı sizlerle paylaşıyorum.

mağaza tasarımı

Ve bu plandan ortaya çıkan sonuç aşağıdadır.

mağaza tasarımı

Cafe Tasarımı için tıklayınız

WhatsApp WhatsApp ( Teklif Al )