3D Kat Planı

3D Kat Planı

3d kat planı müşteriye projeyi daha kolay anlatmak ve daha kolay ikna etmek anlamına gelir.

Mimar yada mühendis olmayan proje okumayı bilmeyen insanlara sunum yapılacağının farkında olmamız gerekir ; Diye düşünüyor ve 3d kat planlarını tavsiye ediyorum.

3d kat planı 3d max programı yardımı ile yapıyoruz. Yukarıdaki örneklerde gördüğünüz üzere profesyonel ve herkesimden insanın anlayabileceği planlar haline dönüştürüyoruz.

3D Kat Planı çalışması talepleriniz için sizden mevcut projenizde bulunan planlarınızı isteyerek işe başlıyoruz.
Çizgisel olarak tefrişatı (mobilya yerleşimi) yapılmış kat planlarınız elimize ulaştıktan hemen sonra onları photoshop yardımı ile renklendiriyoruz. Daha canlı ve albenili hale getiriyoruz.
Eğer plan üzerinde tefrişat yerleşim yapılmamış ise siz müşterilerimize soruyoruz. Danışarak yerleşim konusunda hemfikir olduktan sonra renklendirme işlemlerini yapıyoruz.
Mimari sunum projelerinde renkli planların öneminden bahsedecek olursak ;
Bir mimar olarak birçok mal sahibinin 3d planlar üzerinde yorumsuz kaldığına şahit oldum. Fakat renklendirilmiş 3d planlar üzerinde aynı sessiz kalan kişilerin uzun uzun yorumlar yaptığını gördüm.  Konuya hakim olabilmelerinin sağlandığı mal sahibini ikna etmesi çok daha kolay olacaktır.  Konuya hakim olan mal sahibini ikna etmesi anlamayan kişiyi ikna etmekten çok daha kolay olacağını gözardı etmemeliyiz.
Kentsel dönüşüm kapsamında malikleri ikna çabaları süren müteahhit firma yetkililerinin bu durumun farkında olduklarını umuyorum. Renklendirilmiş planların önemini kavradığını düşünüyorum. Mimari sunumlarınızda başarıyı elde etmenin yolu :  Sunumunu yapacağınız projeyi en iyi şekilde tanıtmaktan geçer. Projeyi en iyi şekilde tanıtmanın yolu : Anlaşılabilir , renklendirilmiş  yerleşimi belli bir mantık üzerinde yapılmış mimari çizgiler ve fikirler içeren kaliteli bir sunumdan geçer.

Aşağı da iki farklı kat planı örneği göreceksiniz; Sizce bu planlardan hangisinin ikna kabiliyeti , albenisi ve görsel etkileyici ği daha yüksek. Sanırım aynı fikirdeyiz. Tabi ki renkli olanın değil mi? 3D Kat Planı na alternatif olarak 2D Kat Planı Renklendirme Yaptırabilirsiniz.