3d Kat Planı | 3d Kat Planı Yapanlar | En İyi 3D Kat Planı Örnekleri

3D Kat Planı En İyi 3D Kat Planı Örnekleri

3d kat planı müşteriye projeyi daha kolay anlatmak ve daha kolay ikna etmek anlamına gelir.

Mimar yada mühendis olmayan proje okumayı bilmeyen insanlara sunum yapılacağının farkında olmamız gerekir ; Diye düşünüyor ve 3d kat planlanı tavsiye ediyorum.

3d kat planı 3d max programı yardımı ile yapıyoruz. Yukarıdaki örneklerde gördüğünüz üzere profesyonel ve herkesimden insanın anlayabileceği planlar haline dönüştürüyoruz.

3D Kat Planı çalışması talepleriniz için sizden mevcut projenizde bulunan planlarınızı isteyerek işe başlıyoruz.
Çizgisel olarak tefrişatı (mobilya yerleşimi) yapılmış kat planlarınız elimize ulaştıktan hemen sonra onları photoshop yardımı ile renklendiriyoruz. Daha canlı ve albenili hale getiriyoruz.

Üç Boyutlu Kat Planı Yerleşim Nasıl Yapılıyor ?
Eğer plan üzerinde tefrişat yerleşim yapılmamış ise siz müşterilerimize soruyoruz. Danışarak yerleşim konusunda hemfikir olduktan sonra renklendirme işlemlerini yapıyoruz. Mimari sunum projelerinde renkli planların öneminden bahsedecek olursak ;
Bir mimar olarak birçok mal sahibinin 3d kat planı üzerinde yorumsuz kaldığına şahit oldum. Fakat renklendirilmiş 3d planlar üzerinde aynı sessiz kalan kişilerin uzun uzun yorumlar yaptığını gördüm.  Konuya hakim olabilmelerinin sağlandığı mal sahibini ikna etmesi çok daha kolay olacaktır.  Konuya hakim olan mal sahibini ikna etmesi anlamayan kişiyi ikna etmekten çok daha kolay olacağını gözardı etmemeliyiz.

3d Kat Planı Avantajları

Kentsel dönüşüm kapsamında malikleri ikna çabaları süren müteahhit firma yetkililerinin bu durumun farkında olduklarını umuyorum. Renklendirilmiş planların önemini kavradığını düşünüyorum. Mimari sunumlarınızda başarıyı elde etmenin yolu :  Sunumunu yapacağınız projeyi en iyi şekilde tanıtmaktan geçer. Projeyi en iyi şekilde tanıtmanın yolu : Anlaşılabilir , renklendirilmiş  yerleşimi belli bir mantık üzerinde yapılmış mimari çizgiler ve fikirler içeren kaliteli bir sunumdan geçer.

Aşağı da iki farklı kat planı örneği göreceksiniz; Sizce bu planlardan hangisinin ikna kabiliyeti , albenisi ve görsel etkileyici ği daha yüksek. Sanırım aynı fikirdeyiz. Tabi ki renkli olanın değil mi? üç boyutlu kat planı na alternatif olarak 2D Kat Planı Renklendirme Yaptırabilirsiniz. Sizde üç boyutlu kat planları ile projenize renk katmak daha anlaşılır hale getirerek satışlarınızı arttırabilirsiniz. Bizimle irtibata geçmeniz yeterli olacaktır. Render Atölyesi olarak üç boyutlu kat planları yapıyoruz.

WhatsApp WhatsApp ( Teklif Al )