Üç Boyutlu Çizim (3 Boyutlu Çizim )

Üç Boyutlu Çizim ( 3 Boyutlu Çizim )

Üç Boyutlu Çizim Çalışmalarımızdan Birkaç Örnek

Üç boyutlu çizim yapan firmalar arasında öncü kuruluş olan Render Atölyesi ; Gerçekte var olmayan nesnelerin üç boyutlu çizimlerini yaparak katalog görselleri , uygulama öncesi görsel hazırlama, ürün görselleri , mimari proje görselleştirme ve benzeri alanlar da faliyet göstermektedir.

3 Boyutlu Çizim

İnternetin günümüzde her alanda olduğu gibi iş dünyasında ki etkisi de çok büyük boyutlardadır. Şirketler internet siteleri üzerinden ürünlerini tanıtıp müşteri ağlarını genişletmektedirler.

Ancak ürün tanıtımı yaparken yaşanan en kritik sorunlardan birisi ürün görselleştirmedir.

Neden Fotoğraf Çekimi Değilde Render ?

Ürünlerin fotoğrafını çekmek her zaman istenilen çarpıcı sonucu vermeyebilir. Ürünlerini pazarlamak isteyen firmalar bu yüzden 3 boyutlu çizim yapan firmalar ile çalışarak bu problemlerini çözmektedirler.

3D çizim yapan firmalar

ile anlaşan müşteriler ürünlerinin 3d çizimini yaptırtıp, yapılan çizimleri internet sitelerinde, ürün kataloglarında ve benzeri birçok mecrada kullanmaktadırlar.
3 boyutlu çizim günümüzde birçok sektörde kullanılmaktadır.
3D çizim ile karşılaştığımız başlıca alanlar; mobilya modelleme, makine modelleme, makine parçası modelleme, mobilya aksesuarı modelleme vb gibi alanlardır.
Genel olarak bu tür 3d modelleme ve 3d çizim işlerine 3 boyutlu ürün çizimi adı verilir.

3D Ürün Çizimi

Özellikle büyük ürünlerin sipariş öncesi sadece pazarlama amaçlı görseller kullanmak için üretilmesi üretici firmalara ciddi mali yükler.
Getirebilir oysa 3D ürün çizimi ile bu maliyetler çok alt seviyelere çekilerek daha kaliteli sonuçlar alınabilmektedir.

3 boyutlu tasarımı yapılan ürünler istenilen renk ve mekân da görselleştirilerek sonsuz olasılıklar içerisinden üretici firmanın en çok işine yarayan görsel bulunabilir.

3D çizim yapan firmaların içerisinde bu konuda tecrübesi yüksek firmaları seçmekte büyük fayda vardır.

3d Çizim

Ürün çiziminde en önemli konuların başında üreticinin ürününün kalitesini gösterebilecek kaliteli 3 boyutlu çizim elde edebilmektir.
Tabi ki bu her işte olduğu gibi 3 boyutlu çizim işinde de kalite kadar uygun fiyatlı ve ucuz 3 boyutlu çizim yaptırabilmek üretici firmaların en çok istediği konuların başında gelir.
Bu aşamada üretici firma 3d çizim yapan firmaların içerisinden seçimini yaparken hem kaliteye hem de fiyata dikkat etmelidir.

3 Boyut Nedir ?

Eni , boyu ve derinliği olan her şey üç boyutludur. Daha teknik konuşacak olursak x,y,z koordinatlarına sahip bütün nesneler 3 boyutludur.

Peki 3D Çizim Nedir ?

3 Boyutlu çizim elle yada bilgisayar ortamında 3D çizim programları yardımı ile x,y,z koordinatları olan nesneler çizilmesine verilen isimdir. Bir örnekle anlatmam gerekirse cin ali çizimi 2 boyutlu iken bu cin alinin ete kemiğe bürünmüş hali 3 boyutludur.

Üç Boyutlu Çizim Nerelerde Kullanılır ?

3 D  animasyonlar , çizgi filmler , inşaat sektörü , mimari tasarım alanları , makine sanayi ve daha birçok alanda kullanılmaktadır. Kısacası gerçekte olmayan bir bina düşünün bu binanın projesi üzerinden sanki o arsada o bina varmış ve o binanın fotoğrafı çekilmiş gibi gösterilmesidir. Bu işlem o projenin bilgisayar ortamında üç boyutlu olarak çizilmesi ve render edilmesidir. Bu işlemin kalitesi alınan renderların gerçekçi fotoğraf kalitesine yakınlığı ile ölçülür.

3d Çizim

Üç boyutlu çizim yapanlar yada üç boyutlu çizim yapan firmalar 3D max , Sketchup , Maya , Revit , Cad Cam , Autocad gibi programlar kullanmaktadırlar.
Render Atölyesi olarak 3D çizim konusunda mimari alanda kendimize çizdiğimiz yolda kaliteden ödün vermeden yürümeye devam etmekteyiz.
Bu prensiplerimiz bizi Üç boyutlu çizim firmaları arasında yada 3 boyutlu çizim yapanlar arasında öncü kuruluş yapmıştır.

Üç Boyutlu Çizim Fiyatları

3D çizim fiyatı verebilmemiz için ne çizeceğimizi bilmemiz detaylı bilgiyi sizden almamız gerekmektedir. 3 boyutlu çizim firması olarak fiyatları proje üzerinden vermekteyiz.
2 boyut ve 3 boyut arasındaki farkı daha iyi anlayabilmeniz için aşağıdaki 2 boyutlu mimari plan ile 3 boyutlu mimari plan resimlerine bakabilirsiniz.
Bu resimlerden de anlayacağınız gibi birisi çizgisel iken diğeri en boy ve derinlik içermektedir.
Eni Boyu ve Derinliği olan çizim üç boyutlu çizim diye adlandırılır bu işe modelleme denilmektedir. Çizim firmaları tarafından yapılmaktadır.

 3d Çizim Sayfamızı Ziyaret Edebilirsiniz

WhatsApp WhatsApp ( Teklif Al )