Render Fiyatları

Render Fiyatları

Render Fiyatları

Mimari Render Fiyatlarımız

Türkiye’de render fiyatları genellikle proje üzerinden projenin , müşteri tasarım taleplerinin zorluk derecesine göre verilmektedir. Render Atölyesi olarak bizde bu prosedürü uygulamaktayız fakat render talep edecek müşterilerimiz proje göndermeden önce fiyatlar hakkında fikir sahibi olabilsinler diyerek mimari render fiyatlarımızı aşağıda paylaşıyorum .(Bu fiyatlar fikir sahibi olmanız için paylaşılmış olup proje ve işin zorluk derecesine göre değişkenlik gösterebilmektedir.)

Render Sahnesi Fiyat İlave Render Fiyatı
Dış Mekan – Konut  100$  – 1000$ arası 1 adet render ilave her render için  30$ – 60$ arası
Dış Mekan – Ticari 250$ – 1500$ arası 1 adet mimari render ilave her render için  40$ – 100$ arası
İç Mekan Konut  100$ – 250$ arası 1 adet mimari render fiyatı ilave her render için  20$ – 50$ arası
İç Mekan – Ticari 150$ – 400$ arası 1 adet mimari render fiyatı ilave her render için  50$ – 100$ arası
3D Kat Planı 50$ – 200$ arası 1 adet render fiyatı ilave her render için  30$ – 100$ arası
3D Kesit Çizimi 50$ – 200$ arası 1 adet render fiyatı ilave her render için  30$ – 100$ arası
2D Kat Planı Renklendirme 50$ – 100$ arası 1 adet render fiyatı
2D Siyah Beyaz Kat Planı 40$  – 80$ arası

 

Yurt Dışında Mimari Render Fiyatları

Yurt Dışında Mimari Render Fiyatları nedir Bu İşi Kaça Yapıyorlar ?
Sizlere bu konuda bilgi verebilmek için ufak bir araştırma yaptım. Yurt dışında bir firmadan aldığım fiyat listesi aşağıdadır.

Render Sahnesi Fiyat İlave Render Fiyatı
Dış Mekan – Konut  500$  – 2000$ arası 1 adet render ilave her render için  100$-500$ arası
Dış Mekan – Ticari 750$ – 3500$ arası 1 adet mimari render ilave her render için  100$-500$ arası
İç Mekan Konut  500$ – 1000$ arası 1 adet mimari render fiyatı ilave her render için  100$-500$ arası
İç Mekan – Ticari 500$ – 1500$ arası 1 adet mimari render fiyatı ilave her render için  100$-500$ arası
3D Kat Planı 100$ – 600$ arası 1 adet render fiyatı ilave her render için  30$ 
3D Kesit Çizimi 100$ – 600$ arası 1 adet render fiyatı ilave her render için  30$ 
2D Kat Planı Renklendirme 50$  -400$ arası 1 adet render fiyatı
2D Siyah Beyaz Kat Planı 50$  -400$ arası

Yukarıdaki fiyatlardan da anlaşılacağı gibi yurt dışında insanlar bu işin hakkını alıyor. Ayrıca dış mekan render dediğine bakmayın onların dış mekandan anladığı villa tipi küçük yapılar 🙂 yaptıkları dış mekan çalışmalarından birini sizlerle paylaşayım.

render fiyatları

mimari render fiyatları

Mimari Tasarımlarda Render Fiyatları Ne kadar Olmalı ?

Merhaba Render diye adlandırdığımız 3d çizim programları yardımı ile çizilen kütlenin fotoğrafa dönüştürülmesi olayı hepimizin bildiği gibi tasarımdır. Hazırlayan kişiler ise tasarımcıdır. Bir tasarımın fiyatı “Render Fiyatları ” nasıl belirlenir ? Tasarımcının o Tasarımı yapmak için ne kadar emek sarfettiğine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

Uzun lafın kısası Render fiyatı verebilmemiz için projeyi görmemiz ve taleplerinizi almamız gereklidir. Taleplerinizden kastımız dış cephe tasarımı yapacaksak cephe de kullanılmasını istediğiniz malzemeler , tasarımın modern bir tasarım mı yoksa klasik mi ? olacağı v.b bilgiler doğrultusun da işiniz için vereceğimiz emeği harcayacağımız zamanı hesaplayarak fiyat veriyoruz. Fiyat almak için bizimle irtibata geçiniz.

Müşterilerimizin birçoğunda şöyle bir mantık var yaptıracakları işin ( 3D çizim ) çalışmasının kütlesel büyüklüğü ile işin tutarını kıyaslamaktadır lar.

3D Render tasarımlarında bu geçerli bir faktör değildir; örneğin bizden 5 katlı bir bina modellememizi isteseniz vereceğimiz fiyat 10 TL iken bir sinek modellememizi isteseniz vereceğimiz fiyat 20 tl olmaktadır.
5 Katlı bina ile sinek arasında kütlesel olarak oldukça fark var öyle değil mi ? .Verdiğim örnekten de anlaşılacağı üzere 3D Tasarım işlerinde işin kütlesel boyutuna göre değil bizi ne kadar uğraştırıp ne kadar vaktimizi alacağına göre fiyat belirliyoruz.

Mimari Render Fiyatları

hazır modellerde render adetine göre belirlenirken tarafımızdan yapılacak modellemeler de birçok şeye bağlı olarak fiyat belirlenmektedir modelin zorluk derecesi harcayacağımız vakit isteneceği öngörülen revizyonlar ve benzeri daha birçok konu düşünülmektedir.örneğin bir iç mekan tasarımı yapıyorsak şimdiye kadarki tecrübelerimden yola çıkarak minimum 2 revizyon isteneceğini biliyorum.

Birde Profesyonel çalışmaların fiyatlarının amatör arkadaşların yaptıkları çalışmalar ile aynı olmayacağının bilincinde olmanızı ve bu işi bilmem kim şu fiyata yapıyor gibi abuk sabuk söylemlerde bulunmadığınız için teşekkürler.

Mimari Görselleştirme

Mimari Görselleştirme alanında  Amatör ve Profesyonel Render Arasındaki Farkı Sunuyoruz. Karar Sizin…İsterseniz uygun fiyata amatörlerle çalışıp aşağı da ki amatör tasarıma sahip olursunuz , isterseniz işin hakkını vererek profesyonel bir ekiple çalışıp profesyonel tasarımlara ve 3d render çalışmalara sahip olursunuz. Bina Cephe Tasarımı

Comments (36)

 • Ali cevap

  Render fiyatları konusunda araştırma yapıyorum fakat Türkiye deki render fiyatları hakkında hiçbir sitede bilgi bulamadım hangi siteye girsem yurt dışında render fiyatları şukadar yurt dışında bukadar peki Türkiye de ne kadar?

  23 Mart 2018 , 20:29
  • Render cevap

   Merhaba Ali bey yukarıdaki makaleyi okuduysanız render fiyatı verebilmemiz için neyin çizimini yapacağımızı bilmemiz gerektiğini anlamış olmalıydınız. 30 katlı bina çizeceksek farklı futbol topu çizeceksek farklı olacaktır tabiki render fiyatı

   23 Mart 2018 , 22:33
 • yıldız cevap

  Bir evin bir ebeveyn yatak odasının yatak, komidin, makyaj masası gösterilecek şekilde çizerken render fiyatı nedir?
  Buna çizilecek mobilyanın şekli önemli diyeceksiniz ama fiyat aralığı nedir?
  Bilgi verirseniz sevinirim..

  7 Nisan 2018 , 14:00
  • Render cevap

   Merhaba Yatak odasi render fiyati verebilmek icin odanin seklini ve istediginiz tasarim detaylarini bilmek gerekli ama afaki bir fiyat ogrenmek isterseniz ortalama 600 TL

   7 Nisan 2018 , 14:42
   • Hasanhuseyin yırtık cevap

    9 daire 2 dükkan 2200 metre kare projenin iç ve dış render fiyatı ne kadar olur. Tşk ederim. İyi akşamlar

    9 Haziran 2020 , 23:34
    • Render Atolyesi cevap

     Merhaba Hasan bey projenizi görmeden fiyat veremem malesef

     12 Haziran 2020 , 00:37
 • Sevgi bilgen cevap

  Merhaba almanyada 200 m2 mağaza çizimi için talep edilen tutar ne kadar acaba

  8 Mart 2019 , 22:01
  • Render cevap

   Merhaba Sevgi Hanım çizim fiyatı için mekanın ölçülerinden ziyade çizilmesi istenen ürünler ve detaylar fiyatı belirleyici olmaktadır. Bu yüzden detay bilmeden fiyat söylemem uygun olmaz

   16 Mart 2019 , 13:30
 • Birsen cevap

  iyi günler, modeli farklı bir 3d program üzerinden çizilmiş olan (örn. sketchup) projenin yalnızca render alma kısmı fiyatta ne kadar değişiklik yapar?

  10 Nisan 2019 , 15:05
  • Render cevap

   Merhaba çizimin modellemenin ne kadar duzgun ve kullanisli yapildigina bagli olarak fiyati %25 ile %50 arasinda etkiler

   10 Nisan 2019 , 15:16
 • Merve cevap

  Bu ücretler 3 boyutlu modellemeyi de kapsıyor mu yoksa sadece görselleştirme fiyatı mı?

  8 Temmuz 2019 , 14:21
  • Render cevap

   Merve Hanım Fiyatlar 3 Boyutlu Modelleme Dahil Fiyatları

   10 Temmuz 2019 , 10:36
 • Burcu cevap

  Merhabalar. Öncelikle şunu belirteyim. Render çalışmalarınız gerçekten mükemmel. Ülkemizde bu kadar kaliteli 3 boyutlu tasarımlar ortaya çıkaran nadir firmalardan olduğunuz belli. Şimdi soruma geleyim. 3d Render fiyatları ile ilgili araştırma yaptığımda çok farklı fiyatlara ulaştım. Mesela iç mekan render fiyatını 250 TL diyen de oldu, 2500 TL de. Aslına bakarsanız bu da benim aklımı karıştırdı. Sitenizden incelediğim kadarı ile mimari render konusunda çok tecrübelisiniz. Acaba bu fiyat farklılıkları ile ilgili bilgi verebilir misiniz. Teşekkürler.

  24 Aralık 2019 , 17:10
  • Render cevap

   Merhaba Burcu Hanım ,
   Render fiyatları ile ilgili araştırma yapan bir çok müşterimiz için aynı durum söz konusu.
   Buradan sizin vasıtanız ile genel bir cevap vermeye çalışalım. Mimari Render fiyatlarını belirleyen faktörler şunlardır :
   *Tasarım detayları modern bir tasarım mı ? yoksa klasik mimari mi ? istendiğidir.
   *Müşteri talepleri ve revizyon sayısı
   *Hazırlanacak modelin render edilme süresi
   *İstenilen Render Çözünürlüğü ve Boyutları
   3D Mimari tasarım yaptırma sürecinde ve özellikle süreç sona erdikten sonraki destek süreci
   Sonraki dönemlerde yapılacak olan revizyon ve geliştirmeler
   3d mimari tasarım yaptığını iddia eden ve sadece cep telefonu numarası ile ulaşabildiğiniz, parasını ödedikten sonra bir daha belki de ulaşamayacağınız bazı kişiler yüzünden sektörde derin fiyat uçurumları oluşmaktadır.

   Tabii bunun yanında burnundan kıl aldırmayan tasarım ajansları da sizlere bir Render için bir otomobil fiyatı çıkartabilmektedir.

   En doğru kararı vermek için iyi araştırmalı, render firmalarının referanslarını incelemeli, gibi bir çok kriter sayabiliriz

   24 Aralık 2019 , 18:23
   • RAMAZAN cevap

    Neden freelance çalışanlardan uzak durmalı anlayamadım bunlar içinde gayet profesyonel çalışanlar var ayrıca bildiğim bir çok mimari firma işi 5000 tl ye alır 1000 tl ye freelance bir arkadaşa çizdirir onun üzerinden para kazanır. Bununla ilgili fikriniz nedir merak ediyorum eminim sizde bu tarz çalışanları görmüşsünüzdür.

    26 Ekim 2020 , 09:41
    • Render Atolyesi cevap

     Merhaba Ramazan Bey, Öncelikle teşekkür ederim çok haklısınız gözümüzden kaçmış olmalı makaleyi yazan editör arkadaşımıza gereken uyarı yapıldı ve ilgili metin silindi. İyi çalışmalar diliyorum

     27 Ekim 2020 , 13:22
 • didem cevap

  Merhaba 4500 m2 kapali alan bir huzurevi dis render i 2 acidan, tum teknik resim fasatlari ve planlari mevcut, ne fiyat araliginda olur, yardimci olursaniz cok sevinirim.

  16 Şubat 2020 , 23:50
  • Render cevap

   Merhaba Didem Hanım Render Talebinize Mail olarak Fiyat Dönüşü Yapılmıştır Teşekkürler.

   17 Şubat 2020 , 09:39
 • emre zınış cevap

  merhabalar 3 boyutlu bir render çalışmasına ihtiyacım var bununla ilgili yardımcı olabilirmisiniz?

  10 Mart 2020 , 15:56
  • Render cevap

   Merhaba Emre bey mail adresinize 3d render talebiniz ile ilgili dönüş yapılmıştır

   12 Mart 2020 , 11:07
   • Meryem Güney Cura cevap

    Merhaba efendim 500 m2 alan bir arsa üzerine 5 katlı tek daire üzerine yapılacak proje bunun İçin dış cephe tasarım ücreti ne kadar olur
    Dış cephe sadece boya ile uygulama görsel yapılacak ise fiyat larda yardımcı olurmusunuz
    Teşekkür ederim 🙏🙏🙏

    7 Nisan 2021 , 16:35
    • Render Atolyesi cevap

     Merhaba Meryem Hanım,
     Dış cephe tasarımı fiyatı verebilmemiz için render@renderatolyesi.com adresine mimari projeyi mail atmanızı rica edeceğim.
     Saygılar.

     7 Nisan 2021 , 20:49
  • Burcu Sevde cevap

   Merhabalar. AUTOCAD dosyası olan bir binanın 3 boyutlu modellemesini yapmamı istiyorlar. Sizce ortalama ne kadar fiyat vermeliyim ?

   8 Ekim 2020 , 12:32
   • Render Atolyesi cevap

    Merhaba Burcu hanım fiyat vermek için yapmanız gereken en basit şey o işin sizi ne kadar uğraştıracağını kaç gününüzü alacağını düşünüp varsa masraflarınızı hesaplayarak fiyat vermektir .

    14 Ekim 2020 , 13:00
 • Özgün cevap

  Render fiyatları isimli makaleniz oldukça açıklayıcı olmuş teşekkürler RENDER ATOLYESİ.

  19 Nisan 2020 , 23:54
  • Render Atolyesi cevap

   Teşekkürler Özgün Bey

   20 Nisan 2020 , 10:53
 • Aslı cevap

  Merhaba,

  1) 15000 m2 lik 16 bloktan oluşan toplu konut sitesi için diş mekan modeli (mimari projeleri mevcut),
  2) 5000 m2 villa dış cephe+ peyzaj alanı için fiyat teklifi iletir misin?
  Bir de modelleri 3dsmax mi sketchup+lumion üzerinden mi gerçekleştiriyorsunuz?

  13 Haziran 2020 , 20:35
  • Render Atolyesi cevap

   Merhaba Aslı Hanım Render@renderatolyesi.com adresine projeleri mil atarsanız inceleyip fiyat dönüşü yaparız. modelleme için 3ds max , cinema 4d , sketchup programları arasından özel bir talebiniz varsa 3d modelinizi bu üç programdan biriyle hazırlayabiliriz.

   14 Haziran 2020 , 14:53
 • fatih cevap

  Merhabalar,
  Ben 4 sınıf öğrenci bir mimarım benden banyo renderi istediler fakat bana sadece autacad çizimi atıcaklar bende onun üzerinden baynoyu tasarlıyıp rendırını alıp atıcam. Bunları sketcup tan modelleyim lumiondan render alıcam sizce nasıl bir fiyat istemeliyim.

  4 Eylül 2020 , 14:31
  • Render Atolyesi cevap

   Merhaba Fatih bey bu sorunuza net bir cevap verip rakam vermem hiç uygun olmaz emeğinizin karşılığını siz belirlemelisiniz fakat fikir olması açısından bir aralık belirteyim 250TL-750TL aralığında bir rakam verebilirsiniz.

   5 Eylül 2020 , 10:08
  • Hilal cevap

   Merhaba yeni mezun mimarım ve bir tavukçu konteynerı modellemem istendi. 15 metrekare bir alanın iç ve dış render görüntüleri ile animasyonunu alacağım. Ne kadar fiyat vermem gerekir yardımcı olabilirseniz sevinirim. Teşekkürler..

   17 Mayıs 2021 , 00:15
   • Render Atolyesi cevap

    Merhaba 3.000TL ile 6.00TL arasında işinizin kalitesine ve emeğinize göre bir fiyat verebilirsiniz.

    17 Mayıs 2021 , 20:29
 • Zafer cevap

  Camii iç mekan için tender fiyatı ne olur. ( Mihrab, minber, müezzin mahfili, kürsü özel tasarım)

  10 Aralık 2021 , 18:48
  • Render Atolyesi cevap

   Proje görmeden fiyat veremiyoruz malesef

   25 Aralık 2021 , 10:25
 • Burak cevap

  1000 metre kare kapalı alan uçak ambarı içi sağlı sollu toplamda 20 oda olacak şekilde bölünüp fotograf studyasu olarak 3 d tender yapilacak ambarin oturduğu yerin etrafı 10 bin metrekare çiflik gibi düşünelim.ambarin dışında kalan kısımda bazı açık hava bölümleri olucak maket bir uçak doğal olmayan bi taş selala vs.

  17 Aralık 2021 , 05:28
  • Render Atolyesi cevap

   Merhabalar Projenizi mail yolu ile bize iletirseniz fiyatlandırabiliriz.

   25 Aralık 2021 , 10:25

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir