Mimari Görselleştirme

Mimari Görselleştirme

Mimari Görselleştirme

Mimari Görselleştirme çağımızda teknolojinin gelişmesiyle birlikte, müşterilerden gelen taleplerin değişmesi işveren ve hizmet veren insanları farklı metotlara yöneltmiştir. Günümüzde artık sadece tek bir işte ilerlemek değil de birden farklı işte ve birden farklı pozisyonlarda çalışmak gerekmektedir.

Yapı ve inşaat sektörünü ele alacak olursak müteahhit olmanın yanı sıra teknoloji ile de yakından alakadar olmak gerekmektedir ki işimizi daha geniş sahalara duyurabilelim ve talepleri daha hızlı ve seri bir şekilde karşılayabilelim. İşte tam bu esnada yapı sektöründe mimari görselleştirme dediğimiz durum devreye girmektedir.

Bu sektörde mimari görselleştirme demek yapılacak binanın ya da modernize edilecek binanın önceden 3D boyundan gerçeğinin tıpatıp aynısının görülebilmesi demektir.

 

 

 

 

 

 

Her işte her sektörde olduğu gibi, yapı ve konut sektöründe de bir ön çalışma bir öngörü ve etüt çok önemlidir. Atacağımız adımları ve sonrasındaki uygulamaları daha önceden planlarsak işimizde daha da başarılı olmuş sayılırız.

Talepler ve bu taleplerin karşılanması daha geniş bir yelpazeye yayılır. İşte tem bu noktada, sektörde, mimari görselleştirme sayesinde bir öngörüye sahip olabileceksiniz.

Son derece modern teknikler ve bilgisayar programları vasıtasıyla uygulama etabına geçmeden önce uzman ve deneyimli ekibimiz tarafından mimari görselleştirme dediğimiz etabı gerçekleştirebilmekteyiz. Buradaki amacımız sizin yapıya başlamadan önce sanki bir gerçeğini görüyormuşçasına hayalinizdeki binayı görebilmenizdir.

Mimari Görselleştirme

Tarafınızdan talep edilen mimari görselleştirme işlemi yapılırken, bizim dikkat ettiğimiz bazı hususla bulunmaktadır. Bunları iş prensiplerimiz ve sizin memnuniyetiniz olarak sıralayabiliriz. Bizim için en önemli hususlardan biri işi zamanında bitirmektir. Seri ve anlaşılan zamanı aşmayacak şekilde bitirilmelidir proje. Daha sonra ise işin kalitesi gelir. Net bir anlatım ve isteğe uygun tasarım bizim olmazsa olmazımızdır.

Kullanılan tekniklerin modern olması, çevreye uygun olması ve en önemlisi sizin hayalinize uygun olması da diğer hususlardır.

Sizden gelen talepler doğrultusunda, yapılacak mimari görselleştirme incelenir ve size maliyet ve süre açısından bir dönüt verilir tarafımızdan. Şunu bilmenizi isteriz ki biz mimari görselleştirmeyi yaparken, hem çevre faktörü hem de sizin taleplerinizi değerlendirmekte ve geri dönüş esnasından sadece tavsiye vermekteyiz. Sonrasında ise onayınız durumunda mimari görselleştirme süreci başlamaktadır.

Şunu da unutmamak gerekir ki, bir mimari görselleştirmede ayrıntı ne kadar artarsa süre o kadar uzamakta ve maliyet de ona göre artmaktadır.

Teslim Süresi Önemlidir

Tarafınızdan onaylanan bir projeyi vaktinde ve seri bir şekilde bitirmek bizim için diğer bir hassas konudur. Mimari görselleştirme konusunda dikkat edilmesi gereken hususlar bununla bitmemektedir.

Görselin, yani bitim haline gelmiş bir Mimari görselleştirme’in, detaylı olup olmaması da işin bir başka boyutudur.  Mimari görselleştirme 3D olarak hazırlanan bir görselde detaylar çoğaldıkça bütçe ve masraflar artmaktadır. Kullandığımız görselde detayları anlatırken bu durumu göz önünde bulundurmamız bizim yararımıza olacaktır. Yapılan bir Mimari proje görselleştirme görselinde, proje hali ile gerçek arasındaki uyum da yapılan işin kalitesini bize göstermektedir.
Tüm bunları düşündüğümüzde, müşterilerimizin memnuniyeti için seri bir şekilde çalışmakta ve günümüzde kullanılan modern yöntemlerden istifade etmekteyiz. Kaliteli bir işin ortaya çıkması için ışık ve Render dengesi gibi, programlarda kullanılan diğer hassas dengelerin de ne kadar önemli olduğu bilinmekte.

Bize, yapmak istediğiniz hayalinizdeki projeyi ya da mevcut yerin fotoğrafını atmanız yeterli. 2 boyutlu mimari projelerin 3 boyutlu modellenmesi, gerçekçi fotoğraf haline dönüştürülmesi işlemine denir.

Başarılı Bir Mimari görselleştirme Nasıl Olmalı=

Güzel ve göz alıcı bir mimari sunum projesi  için vazgeçilmez kural 3d modellerin kaliteli olmasıdır. Kaliteli ve gerçekçi hazırlanmış bir 3d çizim  ile müşterilerinizin gözünde bir adım ileri gitmiş olursunuz. Başarılı ve gerçekçi bir Mimari görselleştirme fotoğraf makinesi ile çekilmiş bir bina resmi gibi durmalıdır.  Projenin vaziyetinin ve komşu parsellerinde gerekirse işlenmesi gereklidir. Aşağıdaki örnekte mimari projenin bahsi geçen mimari proje görselleştirme mimari render işlemi uygulanmamış halidir.

mimari görselleştirme

mimari görselleştirme

Magaza Tasarımı için Tıklayınız

WhatsApp chat WhatsApp Destek