imar Barışı | imar Affı | imar Barışı Proje Ofisi

imar Barışı Nedir ?

imar Barışı Türkiye Cumhuriyeti Çevre ve Şehircilik Bakanlığı  tarafından yönetilmektedir. İmara  aykırı  olarak ( kaçak ) yapılmış yapıları kayıt altına almak ve bu kaçak yapı sahiplerini tapu sahibi yapmak için çıkarılmış bir nevi aftır.

imar barışı proje fiyatları ?

imar Barışı Projesi fiyatlandırma sistemimiz oldukça basittir.  Projede çıkacak inşaat alanı üzerinden m² birim fiyatımız

1-1000m² inşaat alanı için mimari proje fiyatımız m² si 25 TL (YirmiBeş) Türk Lirası

1000-5000m² inşaat alanı için  mimari proje fiyatımız m² si 15 TL (OnBeş) Türk Lirası

5000m² üzeri inşaat alanı için mimari proje fiyatımız m² si  sadece 10 TL  (On) Türk Lirası  evet yanlış görmediniz m² başına sadece 10TL karşılığında mimari projenizi yaptırabilirsiniz.

İmar Barışı Faydaları Nelerdir ?

Faydaları kaçak yapı sahipleri için saymakla bitmeyecek kadar faydalı ve avantajlı bir karardır.
Kısaca bahsedecek olursak imar barışını yaptırarak kaçak yapınıza yapı kayıt belgesi ve akabinde tapu alabilirsiniz. imar affı ndan yararlanmazsanız kaçak yapınız daireniz , çatı katınız , dükkanınız tapusuz ve kaçak olarak kalacaktır. İlgili belediye bu kaçak yapıyı yıkmakla yükümlü ve yetkilidir.
Uzun lafın kısası kaçak yapı sahiplerinin nu süreci iyi değerlendirmesi gerekmektedir.
Önemsemeyen malik ler zabıtalar kaçak yapılaşma için kapısını çaldığında pişman olacaklardır. Son pişmanlık fayda etmez diye düşünüyor ve imar affı ndan yararlanıp yapılarınızın resmen sahibi olmanızı tapu almanızı tavsiye ediyorum.

İmar Barışı Süreci Nasıl İlerliyor ?

İmar Affı işleyiş sürecini sıralayacak olursak

  • İlk olarak yetkili bir mimarlık ofisi ile anlaşıp yapınızın inşaat alanını hesaplatmalısınız.
  • İnşaat alanı hesaplandıktan sonra kendi E-Devlet  uygulamanız üzerinden giriş yaparak imar barışı bölümünden anlaştığınız mimarlık ofisinin size bildirdiği inşaat alnını ve yapınıza ait rayiç bedel arsa alanı kat sayısı yapı durumu v.b bilgileri girerek karşınıza çıkacak harç miktarını halk bank , ziraat bankası gibi yetkili bankalardan ödemenizi yapıp ödeme makbuzunuzu alacaksınız.
  • Yapı kayıt belgenizi aldıktan sonra anlaştığınız mimarlık ofisi yapınızı projelendirecek ve ilgili tapu müdürlüğüne proje ile birlikte giderek kat mülkiyetli tapularınızı alacaksınız.
  • Tapu sonrasında ilgili belediyelerden yine projeniz ve tapunuzla birlikte giderek gerekli evrakları tamamlayıp yapınıza ait iskan alabilirsiniz.

İmar Barışı Son Başvuru Tarihi Ne Zaman ?

31/12/2017 tarihinden önce yapılmış yapılar için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na 31/10/2018 tarihine kadar başvurulması ile birlikte kayıt bedelinin ödenmesi halinde Yapı Kayıt Belgesi verilmektedir.

imar Barışı Sürecinde Danışmanlık Desteği Almalı mıyım ?

İmar affı işlemleri sırasında ilgili kuruşlardan danışmanlık desteği almalısınız .
imar affı danışmanlık hizmeti almanızı önermemizin sebebi ; Başvuru sırasında yapacağınız hatlar geri dönüşü çok zor olacak hatalar olabilir. Bunun önüne geçmek için imar barışı danışmanlık hizmeti veren ofislerden destek almanızı tavsiye ediyoruz.
Başvuru işlemleri sonrasında zaten tapu ve belediye sizden yapının projesini isteyecektir.
Proje işlemleri için zaten bir proje ofisi ile anlaşmak zorunda kalacaksınız . Bu anlaşmayı işlemlerin en başında yaparak hatasız bir şekilde ilerleyebilir sorun yaşamadan işlemleriniz halledebilirsiniz.

Daha Detaylı Bilgi İçin sitemizi ziyaret edebilirsiniz. acarkent imar barışı

İmar Affından Faydalanın Yapınızdan Olmayın !

 

imar barışı

imar barışı

WhatsApp chat WhatsApp Destek