Belediye Ruhsat Projesi Çizenler | Belediye Ruhsat Projesi Çizen Firmalar | Ucuz Belediye Ruhsat Projesi

Belediye Ruhsat Projesi

Belediye ruhsat Projesi :

Belediye Ruhsat Projesi Yandaki yazıdan da anlayacağınız gibi ruhsat projesi yasal bir zorunluktur. Yapı (İnşaat) Ruhsatı Yapı ruhsatı, mücavir alanlar içerisinde ruhsata tabi olan herhangi bir yapının inşaatına başlanabilmesi için belediyelerce, mücavir alan sınırları dışında Valiliklerce (Çevre ve
Şehircilik Müdürlükleri) verilen izindir.  3194 sayılı İmar Kanunu kapsamına giren bütün yapılar için (27. madde de belirtilen istisna hariç ) yapı ruhsatı alınması zorunludur. İnşaatın
ilk aşaması olan hafriyat işlemine dahi ruhsat alınmaksızın başlanamaz. Ruhsat projelerinde çevre ve şehircilik bakanlığının yayınladığı planlı tip imar yönetmeliğinin yanı sıra ilgili belediyelerin plan notları da önem arz etmektedir. Bu sebeple Türkiye genelinde geçerliliği olan tip yönetmeliğinde ilçeden ilçeye , belediyeden belediyeye farklılıklar olabilmektedir. Bu farklılıkların sebebi belediyelerin yayınladığı plan notlarıdır.Mimari proje hazırlayan ofisler in yada mimarların dikkat edecekleri başlıca şeydir.

Belediye Ruhsat Projesi inşaat Alanı m² si 10 TL

Yapı Ruhsat Projesi ihtiyaçlarınız için ekonomik ve profesyonel çözüm arayışı içinde iseniz şuan doğru adrestesiniz.
Profesyonel Mimar kadrosuyla hizmetinizdedir. İl ilçe yapı farkı gözetmeden Yapı Ruhsat Projesi hizmeti vermekteyiz. Siz de yapılarınızı projelendirmek için servet ödemek istemiyorsanız bizimle irtibata geçebilirsiniz.
Belediye Ruhsat Projesi çizim firmamız 2011 yılından buyana İstanbul Kadıköy de bulunan mimarlık ofisinden
Belediye Ruhsat Projesi hizmetleri vermektedir.

Belediye Ruhsat Projesi Fiyatları ?

Projesi fiyatlandırma sistemimiz oldukça basittir. Projede çıkacak inşaat alanı üzerinden m² birim fiyatımız

1-1000m² inşaat alanı için mimari proje fiyatımız m² si 25 TL (YirmiBeş) Türk Lirası

1000-5000m² inşaat alanı için mimari proje fiyatımız m² si 15 TL (OnBeş) Türk Lirası

5000m² üzeri inşaat alanı için mimari proje fiyatımız m² si  sadece 10 TL  (On) Türk Lirası  evet yanlış görmediniz m² başına sadece 10TL karşılığında mimari projenizi yaptırabilirsiniz.

Belediye Ruhsat Projesi Nedir ?

Belediye Ruhsat Projesi,  inşa edilecek yapının uygulama süreci öncesinde dış görüntüsü, iç dizaynı, kitlelerin birbiriyle oranı, planları ve benzeri gibi tüm ayrıntıların yer aldığı projedir.  Ruhsat Projeleri yapıların mimarı tarafından hazırlanır. Proje aşamasına geçilmeden önce mimar tarafından arazi ve yerleşim durumu , imar planı incelenir.

Ruhsat Projesi Neden Gereklidir ?

Yapınızın İnşaatına başlamadan önce projelendirme zorunluluğu vardır. Ruhsat Projesi çizdirmeden yetkili belediyeden yapı ruhsatı ve oturum izni iskan alamazsınız. Yapınıza ait tapu çıkaramazsınız. Bu zorunlulukları bir kenara bırakacak olursak Ruhsat Projesi çizdirmenin yapı sahibi ve uygulayıcı firma için de büyük avantajları vardır.

Proje üzerinden yapılan bir yapı da bölgenin iklim şartlarından tutunda yapının iç dizay nına kadar her şey en ufak ayrıntısına kadar düşünülerek tasarlanır. Projesiz yapılan yapılar tabiri caiz ise gecekondu dediğimiz yapılarla eşdeğerdir. Yukarıda sıraladığım sebepler sanırım mimari projenin gerekliliğini anlatmaya yetmiştir.
Mimarlar odasına kayıtlı ve vergi mükellefi olan her mimar Belediye Ruhsat Projesi çizebilir. İmza yetkisine sahiptir.

Projesiz Yapılarda karşılaşılan sorunlar =

Projesiz olarak yapılan yapılarda karşılaşılan büyük sorunlardan bazılarını sıralayacak olursak

  • Yapının depreme dayanıklılık hesapları yapılmamıştır ve büyük olasılıkla depreme dayanıksız bir yapıdır.
  • Yapının iç bölümleri mahalleri afaki olarak kaba taslak hiçbir ayrıntı düşünülmeden yapılmıştır ve kullanışsızdır. Bir konut yapısını örnek alırsak 10 m² antre yapılmış 15m² salon bu dengesizliğin sebebi projesiz bir şekilde kaba taslak yapılanmasıdır.

Neler Yapıyoruz ?

Apartman – Konut Projeleri , Villa Projesi , Fabrika Projesi , Avm , Kültür Merkezi Projeleri kısacası Mimari  Proje ye ihtiyaç duyulan her alanda hizmet vermekteyiz.

 

Ruhsat Projesi Hizmetini Nerelerde Veriyoruz ?

İl ilçe ve şehir ayırmadan Türkiye genelinde aynı fiyat üzerinden  Ruhsat Projesi hizmeti veriyoruz.

belediye ruhsat projesi çizimi

belediye ruhsat projesi çizimi

Mimari Proje

 

WhatsApp WhatsApp ( Teklif Al )