2D Kat Planı Renklendirme

2D Kat Planı Renklendirme

2d kat planı renklendirme müşteriyi cezbetmek anlamına gelir. Siyah beyaz tv ile renkli televizyondan örnek verebiliriz; Muhakkak renkli olan daha cezbedicidir.
Mimar yada mühendis olmayan , proje okumayı bilmeyen insanlara sunum yapılacağının farkında olmamız gerekir diye düşünüyor ve 2d kat planlarınızı renklendirmeyi tavsiye ediyorum.

2d kat planı renklendirme işlemini photoshop programı yardımı ile yapıyoruz ve yukarıdaki örnekler de gördüğünüz üzere profesyonel , herkesimden insanın anlayabileceği planlar haline dönüştürüyoruz.

2D Kat Planı Renklendirme ; çalışması talepleriniz için sizden mevcut projenizde bulunan planlarınızı isteyerek işe başlıyoruz.
Çizgisel olarak tefrişatı (mobilya yerleşimi) yapılmış kat planlarınız elimize ulaştıktan hemen sonra ; onları photoshop yardımı ile renklendiriyor daha canlı ve albenili hale getiriyoruz.

Eğer plan üzerinde tefrişat yerleşim yapılmamış ise siz müşterilerimize soruyoruz. Danışarak yerleşim konusun da hem fikir olduktan sonra renklendirme işlemlerini yapıyoruz.

Mimari sunum projelerinde renkli planların öneminden bahsedecek olursak : Bir mimar olarak birçok mal sahibinin 2d planlar üzerin de yorumsuz kaldığına şahit oldum. Renklendirilmiş 2d planlar üzerinde aynı sessiz kalan kişilerin uzun uzun yorumlar yaptığını ve konuya hakim olabilmelerinin sağlandığını gördüm. Konuya hakim olan mal sahibini ikna etmesi anlamayan kişiyi ikna etmekten çok daha kolay olacağını göz ardı etmemeliyiz.

Kentsel dönüşüm kapsamında malikleri ikna çabaları süren müteahhit firma yetkililerinin bu durumun farkında olduklarını umuyorum. Renklendirilmiş planların önemini kavradığını düşünüyorum.
Mimari sunumlarınızda başarıyı elde etmenin yolu sunumunu yapacağınız projeyi en iyi şekilde tanıtmaktan geçer. Projeyi en iyi şekilde tanıtmanın yolu da anlaşılabilir renklendirilmiş olması. Yerleşimi belli bir mantık üzerinde yapılmış mimari çizgiler ve fikirler içeren kaliteli bir sunumdan geçer.

Aşağı da iki farklı kat planı örneği göreceksiniz sizce bu planlardan hangisinin ikna kabiliyeti , albenisi ve görsel etkileyici ği daha yüksek. Sanırım aynı fikirdeyiz. Tabi ki renkli olanın değil mi ? 2D kat planına alternatif olarak 3D Kat Planı da yaptırabilirsiniz.

Renklendirme işlemi için illaki photoshop kullanmak zorunda değilsiniz autocad ile de yapabilirsiniz.Yukarıda ki galeriye bakacak olursanız autocad ile yapılmış renklendirme çalışmalarımızı galerinin en altında görebilirsiniz.
Autocad ile yapacağınız kat planı renklendirme işlemi benim gözüm de Photoshop’un yerini tutmasa da renksiz bir kat planından kat kat daha iyidir.

WhatsApp WhatsApp ( Teklif Al )